Atbilstošs iepakojums ir pamatu pamats!

Piemērots iepakojums ir tāds, kurš garantēti aizsargā tajā esošo saturu.
Iepakojumam ir jāaizsargā arī apkārtējā vide no tajā esošā priekšmeta izraisāmas ietekmes.
Visas sūtāmās preces vai vērtības ir jāiepako ārējā iepakojumā (gofrēta kartona vai koka kaste, papīra aploksne, plastikāta iepakojums ). Plēve vai maiss netiek uzskatīti par piemērotu iepakojumu, jo tie nepilda pilnvērtīgu aizsargājošu funkciju.

Pakas saturu vienmēr jānostiprina tā, lai tas nekustētos, būtu piepildīts un lai sūtījums varētu izturēt spiedienu no citām pakām pārvadāšanas laikā. Satura piepildīšanai izmantojiet  piepildīšanas materiālus (burbuļu plēve, gofrētais kartons, vate, skaidas, speciālas fiksējošās putas, avīzes).

  

Vienmēr aizlīmējiet savu sūtījumu ar līmlentu vai jebkādu citu fiksējošu/pievelkošu materiālu. Līmlentu ieteicams notīt vairākas reizes, jo tā padarīs Jūsu sūtījumu vēl izturīgāku.

Ja Jūs sūtat šķidrumus tad tie vienmēr jāiepako hermētiski, kā arī jāmarķē ar brīdinājuma zīmēm, ja tādas nepieciešamas.

 

Ja Jūs sūtat paletizēto kravu, sūtījumiem uz paletes jābūt sakārtotiem tā, lai virs Jūsu paletes, ja nepieciešams, varētu uzkraut arī citus sūtījumus, kā arī sūtījuma saturam nevajadzētu iet pāri paletes malām.

Sūtot nestandarta sūtījumu, piemēram, velosipēdu tas obligāti jāliek kastē, izjauktā veidā.

Visi sūtījumi vienmēr jāmarķē ar nosūtītāja un saņēmēja datiem: vārds, uzvārds/uzņēmuma nosaukums, adrese ar pasta kodu un kontaktpersonas telefona numurs. Tiem partneriem, kuriem tiek sūtīts marķējums šī informācija nav jāraksta uz sūtījuma, jo tā ir iekļauta marķējumā. Sūtījuma marķējumam jābūt labā kvalitātē, salasāmam. Uz sūtījuma nedrīkst palikt vecie marķējumi.